Sajnos egyre többen küzdenek teherbeesési nehézségekkel, melynek hátterében több ok is állhat. Ezek közül a legtöbb összefüggésbe hozható az életmód és táplálkozási szokásokkal. Jó hír tehát, hogy a megfelelően beállított, személyre szabott táplálkozás jelentősen növelheti a teherbeesés esélyét. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy az elmúlt években 3 „genetikai táplálkozós” baba is született. Olvass tovább és ismerd meg a történetüket!
Mi áll a háttérben?
Néhány a leggyakoribb okok közül:
- kitolódott gyermekvállalási szándék
- feldolgozott és sok esetben egészségtelen élelmiszer
- folyamatos stressz
- anyagcsere betegségek
- nőgyógyászati megbetegedések
- hormonális egyensúly borulása, depresszió
- felszívódási problémák-hiányállapotok
A fent említett betegségek kivétel nélkül mind visszavezethetőek a táplálkozásunkra. Legyen az a népbetegségnek számító inzulinrezisztencia és pajzsmirigy betegségek, melyek jelentősen bezavarnak a hormonális működésbe és hatással vannak a prolaktin hormon termelődésére is, melynek magas szintje kifejezetten gátolja a teherbeesést.
A nőgyógyászati gyulladások, az egyre gyakoribb PCOS, mely sok esetben már egész
fiatalkorban megjelenik, mint komplex hormonzavar, melyet szintén a magas inzulin szint és
emelkedett tesztoszteron szint jellemez.
A nem megfelelő táplálkozás hatására felborult bélflóra egyensúly, emésztési és felszívódási problémákhoz és hosszútávon súlyos hiányállapotokhoz vezet. Ezek a sok esetben kilátástalannak tűnő állapotok pedig növelik a stresszt, így a kortizol szint emelkedése tovább rontja a helyzetet és rásegít a plusz kilók halmozódására és hosszútávon a mellékvese kifáradására. Ez pedig ördögi körként rásegít a betegségek kialakulására.
A hormonális borulás gyakori kísérője a depresszió is, mely sok esetben nehezíti az első lépések megkezdését a változás felé.
Nyugodtan kimondhatjuk, hogy ezeken a területeken a táplálkozás, az életmód megváltoztatása nélkül komoly eredményt elérni lehetetlen!
Kimondhatatlan boldogság számomra, hogy a visszajelzések alapján az elmúlt években 3 „genetikai táplálkozós” baba született.
Megosztok Veletek pár visszajelzést:
Tatár Otília, Törökszentmiklósról:
„Nálam, több, mint 10 évvel ezelőtti PCOS gyanúra szedett hormongyógyszerek miatt sajnos 20 kg felesleg csúszott fel. Onnan egy diéta kálvária következett. A vége felé, szinte spártai diétát tartva sikerült leadni 10 kg-ot. De még mindig ott volt az a plusz 10. A családom már aggódott, mert a kalóriabevitelem nem haladta meg az 800-1000 kcal-t. Innen lentebb már nem tudtam vinni. Energiám nulla, a ciklusom teljesen rendszertelen lett.
És itt jött a változás. Eleinte szkeptikus voltam, de csináltam becsülettel. És láss csodát! Sokkal többet kellett ennem, és a kilók mentek le. Az eredmény lenyűgözött.
Ami a legnagyobb változás volt, hogy 3 hónappal az életmódváltás után bekopogtatott a gólya a legnagyobb meglepetésünkre. A 19 évesen kapott diagnózis után abban a tudatban éltem, hogy nekem ez nem fog sikerülni természetes úton. Így nem csak egy sokkal egészségesebb életet, de a kisfiamat is megkaptam!!!! A terhesség is problémamentes volt, minden értékem tökéletes lett és a munka sem okozott nehézséget. A terhesség alatt sem szaladtak fel megállíthatatlanul a kilók. Köszönjük szépen Andi!”
Dobos Sára Szentesről:
„2021. Márciusában kiderült 7 hónap diéta után és -18 kg-al érkezik hozzánk Laura Anna 🙂 szülés után kevesebb lettem mint amennyivel kezdtem, igaz most még ingadozik a súlyom de kell még hozzá idő. Laci is szépen fogyott, szegényke a terhességem alatt nagyon szimpátia hízásba kezdett, de szerencsére most már kezd vissza állni, gyorsabban reagál a változásra. Nagyon hálás vagyok neked. Köszönöm, köszönjük :)”
S. Andi Budapestről:
„Április elején álltam át az új táplálkozásra, amelyet 100%-ban betartok. Amellett, hogy az
első 4 hónap alatt 8 kg-ot fogytam, az anyagcserém teljesen helyrejött. Viszlát, puffadás! 🙂
Az Inzulinrezisztencia is a múlté. Ezeknél viszont sokkal nagyobb öröm, hogy majd’ 3 év
próbálkozás után spontán teherbe estem, és mindketten tökéletesen vagyunk. Bár a
várandóság elején a rosszullétek miatt nehézséget okozott betartani a megfelelő étkezést,
lassan újra helyreáll a rend.
Az lenne az igazi, ha mindenki tisztában lenne a genetikai alapú táplálkozás előnyeivel,
szerintem tanítani kellene!”
Természetesen a teherbeesést számtalan dolog befolyásolja…
… a fent említetteken kívül is, sőt akár feldolgozatlan lelki problémák is állhatnak a háttérben.
Ami viszont tény, hogy a mérések alapján beállított táplálkozás célja az egyensúly elérése a szervezetben. A kialakult egyensúlyi állapot pedig az ideális testsúly és az emelkedett energiaszint mellett kihat életünk sok más területére is.
Ha kíváncsi vagy a típusaidra és szeretnéd tudni, milyen a Számodra egészséges táplálkozás,
mellyel elérheted az idegrendszeri és hormonális egyensúlyt, gyere el egy mérésre!